Mladost bolja od Bosna Seme

Kakanj slavi, Mladost u samoj završnici Kupa

Bosna Sema i Mladost odigrali su na Koševu uzvratnu utakmicu polufinala Kupa BiH, a gosti su opet bili bolji (3:2).

U prvom duelu ovih ekipa čak devet pogodaka, a dosta efikasan bio je i revanš na Koševu. Iako je postignuto "samo" pet golova, moglo je barem još dva ili tri.

Počelo je penalom za goste u drugoj minuti. Brkić je srušen, a Maksimović je sigurno pogodio za 1:0.

Bosna je izjednačila golom Oglečevca u 15. minuti. Na odmor se otišlo kod rezultata 1:1, a u nastavku golijada.

Mladost je povela u 49. minuti, Husić je pogodio nakon sjajne akcije domaćeg tima. Dvadesetak minuta prije kraja Maksimović koristi grešku domaćeg golmana i zabija za 3:1.

Do kraja meča Bosna je uspjela da zabije još jedan gol i to s penala preko Nihada Mujića, a imali su domaći dobru priliku u finišu meča da dođu do 3:3 no to im ionako ništa ne bi značilo u tom trenutku.

Stadion "Asim Ferhatović-Hase": Bosna Sema - Mladost DK 2:3 (1:1)

Bosna Sema: Hodžić, Sinanović, Oglečevac, Đedović, Mujić, Ćatić, Karahodžić, Kadrić, Čaluk, Dudo, Imamović.

Potražite više informacija na temu Kup BiH:

Mladost DK: Lalić, Galić, Laštro, Husić, Sušić, Kuzmanović, Musić, Maksimović, Brkić, Hrelja, Isaković.