Pobjeda Mladosti

Aganspahić za pobjedu Mladosti nad Širokim

Fudbaleri Mladosti iz Doboj Kaknja pobijedili su Široki Brijeg s 1:0 u susretu 7. kola Lige za opstanak.

Duel ekipa koje su prebrinule sve brige oko opstanka nije donio previše uzbudljiv meč, a na kraju je domaći tim pobijedio goste kojima su misli u finalu Kupa i duelima sa Sarajevom.

Mladost je povela već nakon sedam minuta igre. Lijepu akciju je završio Almir Aganspahić za prednost od 1:0.

Većim dijelom prvog poluvremena domaći su bili bolji. Tek u finišu ovog dijela igre gosti su zaigrali nešto otvorenije, ali pravu šansu nisu stvorili.

Nakon prvih 45 minuta domaći su imali prednost, a u nastavku je Široki prvi zaprijetio. Sivrić je izašao sam pred Velića koji čudesno brani njegov šut.

Nastavili su gosti s napadima na gol Mladosti, a novu šansu u 65. minuti propušta Sivrić, koji pogađa stativu.

Ipak, do kraja meča promjene rezultata nije bilo. Mladost je ostvarila trijumf, dok se Široki okreće Kupu BiH, gdje za trofej irgra s ekipom Sarajeva.