Dolazi iz Švicarske

Dinamo sutra predstavlja prvo veliko pojačanje

Edmir Škorić

Prvo pojačanje Dinama za novu sezonu trebao bi da bude Čeh Jan Lecjaks iz Young Boysa.

U petak se očekuje da transfer češkog defanzivca iz švicarskog Young Boysa u redove zagrebačkog Dinama bude završen.

Radi se o 26-godišnjem lijevom beku, a njegov dolazak znači i vjerovatni odlazak Josipa Pivarića ili Borne Sose iz Dinama.

Danima Dinamo pokušava da dovede češkog internacionalca, ali kada god bi se transfer završio, Švicarci bi se javili s nekim novim zahtjevima. Vrijednost igrača prema Transfermarktu je 1.5 miliona eura i nije poznato koliko će YB zaraditi njegovom prodajom Dinamu.

Potražite više informacija na temu HNL:

Lecjaks je standardan bio prošle sezone u Young Boysu, igrao je za mlađe selekcije Češke i još čeka poziv A reprezentacije. 

Oglasi

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.