Odigran je i tradicionalni Super kup između osvajača Kup takmičenja u Češkoj i Slovačkoj, ovo je prvi put da se na ovaj način igra utakmica Superkupa, a tako bi trebali biti i narednih godina.
Ekipa Zlina za koju nastupa naš Adnan Džafić bila je uspješnija od ekipe Slovana iz Bratislave.
Pobjeda je bila neizvjesna sve do devedesete minute kada je udarac Džafića odbrambeni igrač Slovana zaustavio rukom na samoj gol liniji pri rezultatu 1:0 za Slovan. Nakon toga dosuđen je penal za Zlin koji je iskorišten za izjednačenje rezultata 1:1, a utakmica otišla u produžetke i penal seriju. Adnan Džafić je bio siguran izvođač u petoj seriji, a njegova ekipa nakon boljeg izvođenja penala sa ukupnih 6:5 osvojila trofej.
Na ovaj način karijera Džafića u Zlinu je počela na najbolji mogući način. Slijede pripreme u Poljskoj a zatim i takmičenje u pretkolu Evropske lige.
Promo
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Čeka ga duga pauza
Užas na Anfieldu i noć horora za zvijezdu Liverpoola!
Navija za bivši klub
Ancelotti nema dilemu ko osvaja Ligu prvaka: "Prejaki su"
Vrhunska forma napadača
Trebao je s Livajom donijeti titulu na Poljud, a sada hara Evropom: "Bolji je od Harryja Kanea"
Odluka je veoma blizu
Alvaro Arbeloa je već bivši: Legendarni Francuz postaje novi trener Real Madrida!
Kad je neko sretan, sretan je
"Otjerali" ga iz Liverpoola, od februara utakmice gleda s tribina, a na ljeto potpisuje za velikana
Dobre igre nisu prošle nezapaženo