Siromašno je bilo večeras u mečevima 4. pretkola Lige prvaka, pa je na četiri susreta postignuto svega šest golova.
Derbi večeri igrao se na Rhein-Neckar Areni u Sinsheimu, gdje je Hoffenheim ugostio Liverpool, ali 'mali' njemački klub nije smogao snage za senzaciju. Redsi su slavili s 2:1 i jednom nogom su u grupnoj fazi najelitnijeg klupskog takmičenja.
U 12. minuti Bjorn Kuipers je dosudio penal za domaće, ali je Andrej Kramarić bio neprecizan, odnosno Mignolet mu je zaustavio udarac. Na drugoj strani zicer za Salaha, koji ne koristi situaciju jedan na jedan.
Uslijedila je kazna u 35. minuti, kada je Alexander.Arnold postigao golčinu iz slobodnjaka, pa je Liverpool na odmor otišao sa 1:0. U nastavku, Hoffenheim nije bio ništa slabiji na terenu od gostiju, ali je primio novi gol.
James Milner je u igru ušao u 63. minuti, a u 74. postiže spektakularan pogodak za konačnih 2:0. Redsi su odigrali sjajan meč, imali još nekoliko šansi i već sada možemo reći da će igrati u grupnoj fazi, mada je rezervista Uth u 87. minuti donio tračak nade Hoffenheimu.
Za Hoffenheim je 53 minute igrao bh. reprezentativac Ermin Bičakčić, no nije imao šta tražiti protiv Sadija Manea, koji je s lakoćom dobijao sve duele.
U ostalim mečevima, APOEL je s 2:0 pobijedio prašku Slaviju, CSKA s 1:0 Young Boys u Švicarskoj, dok golova nije bilo u duelu Sportinga i Steaue.
Promo
Đacima OŠ Sveti Sava stigla novčana donacija za obnovu učionice
Za novu školsku godinu: Donacija iz Mozzarta osnovcima u Trnovu
Formula Kladionica
Uložila O, a osvojila 14.000 maraka
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
19-godišnjak pred sjajnim potpisom
Srpska zvijezda uzima pasoš bratske zemlje - "Djed mu je to omogućio"
Nevjerovatni stručnjak ne želi ići
Svetislav Pešić nakon poraza zaledio Srbiju: "Niko ne razmišlja šta će da..."
Ubrzo će ipak sve biti kako treba
U Zagrebu ne mogu podnijeti odluku Zlatka Dalića - Odmah su Kovačević i Boban sjeli za stol s njim
Sjajan nastup, praktično je sam donio pobjedu