Realu spektakl u Dortmundu, Kane junak Tottenhama

U grupi H druge pobjede večeras su ostvarili Real Madrid i Tottenham.

Real Madrid je gostovao u Dortmundu i u jednoj sjajnoj utakmici bio je bolji od domaće Borussije rezultatom 3:1.

U 18. minuti Real je poveo nakon eurogola Garetha Balea, pa je na odmoru tim iz Madrida imao minimalnu prednost.

Nakon samo pet minuta igre u nastavku Ronaldo je na ubačaj Balea zakucao loptu u mrežu domaćih za već sigurnih 2:0. Ubrzo, u 54. minuti, Aubameyang pogađa i Borussia se vraća u meč.

U ostatku meča žestok tempo, napadalo se s obje strane, da bi konačnih 3:1 za Kraljeve, koji sada imaju maksimalnih šest bodova, baš kao i Tottenham, postavio sjajni Ronaldo u 80. minuti.

Harry Kane je bio junak Spursa na  gostovanju u Nikoziji protiv APOEL-a. Napadač engleske reprezentacije zabio je hat-trick.