Sigurna pobjeda Mostaraca

Vidović junak Olimpika, Velež deklasirao Jedinstvo

S. Mlaćo

Nogometaši Olimpika slavili su danas na svojoj Otoci vrijednu pobjedu nad Rudarom iz Kaknja (1:0).

Olimpik je bio bolji rival tokom cijelog meča, ali se nakon prvih 45 mreže nisu tresle. Vrijedi izdvojiti pokušaje Milovića, Zebe i Jusufija.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme jedanaesterac za domaće. Osmanović je šutirao, ali golman Rudara sigurno pročitao njegove namjere i sačuvao svoja vrata. Ipak, u 58. minuti zatresla se mreža Rudara. Vidović koji je ušao umjesto Jusufbašića nakon sjajne asistencije Stojanovića dovodi svoj tim u vodstvo.

Do kraja dobre prilike imali su za domaće Muminović i Zeba, ali promjene rezultata nije bilo.

FK Olimpik - FK Rudar Kakanj 1:0 (0:0)

FK Olimpik: FK Olimpik: Bandović, Milović, Čvoro, Osmanović, Muminović, Mahović, Jusufbašić, Ščepanović, Zeba, Jusufi, Stojanović.

FK Rudar: Čelebić, Sarvan, Alić, Hrustanović, Hećo, Smaka, Kobilica, Vehab, Musić, Gačić, Topalović.

Sigurnu pobjedu u Bihaću zabilježili su nogometaši Veleža. Rođeni su deklasirali Jedinstvo 6:3, a poveli su gosti preko Panessa, da bi stvari na početak vratio Samardžić. Ipak, do kraja prvog poluvremena tri pogotka gostiju, dva Panessa i po jedan Brandao i Ovčine.

Velež je nastavio po starom, pa je u 52. minuti Panesso povisio na 6:1. Zulić nedugo nakon toga smanjuje na 6:2.

Do kraja pogodak Samardžića za domaće i konačnih 3:6.

NK Jedinstvo - FK Velež 3:6 (1:5)

NK Jedinstvo:  Hrnjica, Dupanović, Četić, Demirović, Omerdić, Halavać, Samaradžić, Galin, Ćirić, Pendek, Kadirić.

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

FK Velež: Abdihodžić, Zvonić, Mujezinović, Ćosić, Brandao, Ovčina, Imamović, Carvalho, Garcia, Doljančić, Mešanović.