EPA

Dobra partija bh. centra

Nurkić brojao do 19 u porazu Portlanda

Eldar Ganibegović

New Orleans Pelicansi su na domaćem parketu došli do teškog trijumfa nad Portland Trail Blazersima rezultatom 113:119, a bh. centar Jusuf Nurkić odigrao je dobru utakmicu.

Tijesna borba između dvije ekipa vodila se od samog početka meča, ali Pelicansi su na kraju zasluženo slavili, nakon sjajne igre u posljednjoj dionici.

U redovima Pelicansa su opet bili sjajni DeMarus Cousins i Anthony Davis. Cousins je postigao 24 poena i tom je dodao 19 skokova i osam asistencija, dok je Davis imao 36 poena i devet skokova.

Centar Portlanda Jusuf Nurkić je na parketu proveo 31. minutu i za to vrijeme je ubacio 19 poena. Nurkić je također skupio pet skokova, dvije asistencije i tri blokade. Najefikasniji pojedinac kod gostujuće ekipe bio je Damian Lillard sa 23 poena.

Rezultati ostalih utakmica:

Milwaukee Bucks - Golden State Warriors 94:108

Minnesota Timberwolves - New York Knicks 118:108

Denver Nuggets - Memphis Grizzlies 87:78

Oglasi

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.