Mladi golman Gianluigi Donnarumma odlučio je napustiti ekipu Milana.
Kako navode francuski mediji, 19-godišnji golman je donio odluku o odlasku iz redova Rossonera, a njegov novi klub biće francuski PSG.
Pregovori rukovodstva PSG-a sa poznatim agentom Minom Raiolom odavno su počeli. Sve je praktički gotova stvar i mladi Italijan će vjerovatno od ljeta postati prvi golman velikana iz Pariza.
Donnarumma ne želi više da trpi konstantne uvrede s tribina. Navijači su se okrenuli protiv njega nakon što je mjesecima odbijao da produži novi ugovor, a zatim su ga i gađali lažnim novčanicama.
Kritike ni nakon potpisa ugovora nisu prestale. Čuvar mreže Rossonera se našao pod velikim pritiskom i na kraju se odlučio na odlazak iz Milana.
On bi na golu PSG-a trebao zamijeniti Kevina Trappa i Alphonsea Areolu, koji se nisu pokazali kao idealan izbor za pariški tim i oni pod svaku cijenu žele dovesti novog golmana.
Pored Donnarumme u konkurenciji su još golman Rome Alisson Becker i čuvar mreže madridskog Atletica Jan Oblak. Ipak, Raiola je očigledno završio posao i Donnarumma će u još jednom velikom transferu postati "jedinica" PSG-a.
Promo
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Gube u prijateljskoj utakmici od Kanade
Ako Barbarez gleda Rumune ima razlog za smijeh! Golman "ludovao", pa lupao, Lucescu tužno sve gledao
Specijalni pred novom avanturom
Mourinho prodao čast zbog novca, izbor novog kluba sve govori: "Bijedniče, zar ćeš tamo otići?"
Ne žele ga gledati u Kataru
Srbi 'završili karijeru' Aleksandra Mitrovića: "Sram te bilo"
Kakvo ludilo u Minhenu