La Liga

Real razbio Alaves i nastavio sjajnu seriju

Real Madrid je u 25. kolu španske La Lige nadigrao Alaves i slavio s 4:0.

Real Madrid igra sve bolje u posljednje vrijeme, a večeras je na Santiago Bernabeu lako došao do trijumfa nad Alavesom.

Odolijevali su gosti do 4.4. minute, kada Cristiano Ronaldo zabija za 1:0, a u nastavku još tri pogotka u mreži Alavesa.

Bale je odmah na početku drugog dijela povisio na 2:0, pa je potom Ronaldo u 61. minuti novim golom ovjerio trijumf Madriđana.

Potražite više informacija na temu La Liga:

U završnici meča dosuđen je penal za Real, a Benzema je bio precizan s 11 metara za konačnih 4:0.

Real je i dalje treći s 51 bodom, ali sada će Kraljevi u potpunosti da se okrenu narednoj sedmici i revanšu u osmini finala Lige prvaka protiv PSG-a.