Bundesliga, 30. kolo

Schalke na korak od Lige prvaka

Fudbaleri Schalkea pobijedili su u velikom derbiju Borussiju Dortmund sa 2:0, te su došli na korak od potvrde plasmana u Ligu prvaka naredne sezone.

Tim iz Gelsenkirchena je odigrao još jedan sjajan meč i na kraju je zasluženo pobijedio Milionere, a oba pogotka su postignuta u drugom poluvremenu.

Schalke u vodstvo stiže u 50. minuti. Lijepu akciju završava Konoplynaka za prednost od 1:0.

Sve dileme oko pobjednika riješene su u 82. minuti. Prekrasno je iz slobodnjaka pogodio Naldo za konačnih 2:0.

Ovom pobjedom domaći tim je došao na korak od plasmana u Ligu prvaka i za to im je potrebna jedna pobjeda u preostale četiri utakmice.