Emil Velić bi u ljetnom prelaznom roku mogao napustiti bh. premijerligaša Mladost Doboj Kakanj. Naime, Velić je istekao ugovor sa Dobojlijama, a povezuje se i sa FK Sarajevo.
Ovaj 23-godišnji čuvar mreže našao se na meti Cape Towna iz Južne Afrike koji je ozbiljno zainteresiran za njegove usluge.
Sa ovim klubom najprije se povezivao golman Oralndo Piratesa Brigton Mhlongoo, ali od tog transfera neće biti ništa.
Metu Cape Towna je preporučio nekadašnji napadač Ajaxa, Celte Vigo, Porta, Blackburna Benny McCharthy koji poznaje kvalitete 23-godišnjeg čuvara mreže.
"Imamo neke opcije, gledamo igrače u inostranstvu. McCharthy je preporučio Velića, radio je sa njim u Belgiji, ali još uvijek nismo donijeli odluku", saopštili su iz ovog kluba.
Velić je rođen u Sloveniji, a prije Mladosti nosio je dres juniora Domžala, te belgijskog Sint-Truidena.
Promo
Đacima OŠ Sveti Sava stigla novčana donacija za obnovu učionice
Za novu školsku godinu: Donacija iz Mozzarta osnovcima u Trnovu
Formula Kladionica
Uložila O, a osvojila 14.000 maraka
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
19-godišnjak pred sjajnim potpisom
Srpska zvijezda uzima pasoš bratske zemlje - "Djed mu je to omogućio"
Spustio se nekoliko rangova niže
Nekada je bio ljubimac navijača FK Sarajevo: Dušan Hodžić predstavljen u novom klubu
Ne stišava se bura u Srbiji
Đurović žestoko isprozivao Pešića, a onda poslao poruku i Dončiću: "Ako ti je otac Srbin, onda..."
Slavili sa minimalnih 1:0
Igru briši, bodove piši: Hrvati jedva pobijedili Farska Ostrva, zna se šta Dalića najviše zabrinjava
Želju mu nije mogao ispuniti