Odlična polusezona, ali šta dalje?

Jagodić: Situacija u Jedinstvu me zabrinjava

Jedinstvo iz Bihaća bi, barem prema planu i programu, naredne nedjelje trebalo startati s pripremama za drugi dio sezone.

Bišćani su jesenji dio okončali na visokom trećem mjestu, što je iznad svih očekivanja ako se uzmu u obzir turbulencije kroz kakve je prolazio ovaj klub, a s dobrom igrama nastojat će nastaviti i u drugom dijelu. Međutim, navijači se pitaju kako, jer je nekoliko onih koji su činili okosnicu tima razdužilo crveno-bijeli dres, a uz to ni finansijska situacija Pod borićima nije baš najbolja.

Ismet Hadžimuratović koji je ljetos predstavljen kao investitor iza sebe ima urađen veliki posao, ali s obzirom da gradske vlasti nisu ispoštovale svoj dio dogovora, splasnuo je i njegov entuzijazam, što bi se itekako moglo odraziti i na same rezultate. Zabrinutost zbog stihijske situacije koja vlada u klubu ne skriva ni šef stručnog štaba Vlado Jagodić kojeg, između ostalog, brinu i odlasci pojedinih igrača.

"U proteklom periodu se nisam oglašavao, ponajviše iz poštovanja prema Upravi kluba, gospodinu gradonačelniku, igračima koji su bili glavni akteri dobrih rezultata, odličnim saradnicima, a pogotovo navijačima koji bi bili najsretniji da je Pod borićima sve kako očekuju. Ali, moram da konačno kažem kako me ovo trenutno stanje mnogo zabrinjava kao i da mi određene stvari mnogo smetaju", kazao je na početku Jagodić, pa nastavio:

"Ako neko misli da 28 osvojenih bodova dozvoljava komociju, da se ništa ne treba dalje raditi, bojim se da će Jedinstvo u tom slučaju ispasti iz lige. Za mene je neprihvatljivo da se danas vrijednuju više neki ljudi iz prošlosti, a ne tim koji je donio treće mjesto. Plašim se da sam i ja sam zalutao u ovo sve. Još 20 decembra sam napravio kompletan plan priprema, sve sam osmislio, ali ako kažem da u klubu ne radi ni faks ni mail, tačnije struja, šta dalje da pričam..."

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

Nije na tome stao.

"Zabrinut sam, to ne krijem, jer mogli bismo ispaštati ako ne počnemo na vrijeme pripreme. Ne bih želio da me neko pogrešno shvatio, ali u svojim ranijim medijskim istupima sam govorio kako je migrantska kriza najveći problem u Bihaću, međutim evidentno je kako ima mnogo većih problema. Nogomet ne trpi odlaganja i ne mogu biti ravnodušan na ovo što se dešava. Iznenađuje me i brine što odlaze i igrači na kojem sam trebao računati na proljeće, počevši od Halavaća, Radosavljevića, Petrovskog..."

Oglasi

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.