U okviru 11. kola grupe A rukometne Lige prvaka u terminu od 17:30 odigrane su dvije utakmice, a pobjede su upisali Veszprem i Monpellier.
Trećeplasirani Veszprem je u derbiju na svom terenu dočekao lidera na tabeli ekipu Barcelone i stigao do pobjede rezultatom 29:26.
Ono što smo očekivali i prije početka utakmice se na kraju i desilo. Viđena je velika borba na terenu u kojoj niti jedna ekipa tokom cijele utakmice nije uspijevala doći do veće prednosti.
Prvo poluvrijeme je završeno neriješenim rezultatom 15:15, a u drugom poluvremenu Veszprem je cijelo vrijeme imao prednost od jednog do tri gola prednosti koju je na kraju uspio i zadržati i doći do pobjede.
U domaćoj ekipi su Manaskov, Tonnesen, Nenadić i Mahne postigli svi po 4 gola i izdvojili se od ostatka ekipe. Kod gostiju su Gonzalez, Arino, N'Guessan su se također sa po 4 gola izdvojili od ostalih. Mirsad Terzić je u ekipi Veszprema dobio žuti karton.
Monpellier je u drugoj utakmici nešto lakše savladao Meshkov Brest sa 29:23. Domaće je do pobjede predvodio Richardson sa 8 golova, dok je kod gostiju Baranau bio nešto bolji od ostalih sa 4 gola.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
I BiH bi potpisala slično
Na Balkanu napravljeno fudbalsko čudo, UEFA udarila zabranu: I danas je ukras države
Teške optužbe iz Prištine
Jači i od Vučića! Ovo je srpski moćnik iz sjene koji Kosovo drži u šaci: "Drži nas kao taoce"
Nije se dugo čekalo na reakciju
Ponižen je! Vučić poslao nikad žešču prijetnju čuvenom srpskom košarkašu: "U roku od sat mogu da..."
Nakon ispadanja u drugu ligu
Uzalud su pravili stadion: Pod drugi put u 15 godina ugašen poznati klub s Balkana
Oglasio se legendarni fudbaler