Haskić nezaustavljiv

Bosanac je na vrhu liste strijelaca srbijanske Super lige!

Adnan Beganović

Bosanskohercegovački napadač Nermin Haskić trenutno je vodeći strijelac srbijanske Super lige.

Nekadašnji napadač Budućnosti i Sarajeva u dresu Radničkog iz Niša igra svoju sezonu iz snova.

Radnički je trenutno drugoplasirana ekipa Super lige, a svakako da je za sjajne igre i rezultate ovog klubanajzaslužniji je bosanskohercegovački napadač.

Haskić je i danas briljirao. Naime, u ubjedljivoj pobjedi Radničkog nad Radnikom (4:1) postigao je tri pogotka i to u prvom poluvremenu u periodu od 8. do 43 minute.

Sa ova tri pogotka Haskić je stigao do brojke od 16 pogodaka u sezoni i ubjedljivo je vodeći strijelac Super lige.

Prate ga Partizanov Ricardo Gomes sa 13 pogodaka, te Zvezdin Aleksa Vukanović sa 12 pogodaka s tim da će obojica imati priliku da poboljšaju svoj golgeterski saldo na večerašnjem derbiju.