Euroliga, 26. kolo

Real Madrid razbio Khimki

Real Madrid je večeras gostovao kod Khimkija u 26. kolu Eurolige i upisao ubjedljivu pobjedu rezultatom 75:100.

Real je još ranije osigurao Top 8 Eurolige, ali večerašnja pobjeda u Rusiji zbog toga nije bila ništa manje važna.

Koliko-toliko rezultatski zanimljiva utakmica se gledala samo u prvoj četvrtini, a u finišu ovog dijela igre Real je stigao do prednosti koju više nije ispuštao.

Prije odlaska na poluvrijeme Real je stigao i do dvocifrene prednosti, dok se na odmor otišlo vodstvom gostiju od 51:38.

Khimki je imao dobar period u trećoj dionici, ali je potom Real ponovo pojačao ritam, pa je prednost Kraljeva rasla do kraja susreta.

Košarkaše Reala je slušao i šut za tri poena, pa su koš Khimkija zasuli sa 14 trojki (29 pokušaja).

Potražite više informacija na temu Euroleague:

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi je bio Fabien Causeur sa 22 poena, dok je 15 dodao Rudy Fernandez.

Kod Khimkija se istakao Alexey Shved koji je postigao 21 poen.