Prva liga FBiH, 21. kolo

"Petarda" Goražda, Orašje sigurno, remi u Konjicu

Admin Čaušević

Goražde, Orašje i Igman stigli su upisali domaće trijumfe u susretima 21. kola Prve lige FBiH.

Goražde je razbilo Novi Travnik. Na kraju je bilo 5:0. Domaći su u prvih 15-ak minuta postigli tri gola.

Pogađali su Gluhačević u 3. minuti te Huseinspahić dvije minute kasnije. U 11. minuti Barugdžija je postigao autogol. U nastavku još dva gola u mreži gostiju. U 70. minuti Mirković je povisio na 4:0, da bi Kapetan u 78. minuti postavio konačnih 5:0.

Orašje je upisalo ubjedljiv trijumf protiv Čapljine. Domaći su nakon prvog poluvremena vodili sa 2:0, a strijelci su bili Mikić i Prgić. U nastavku je Poturalić povisio na 3:0, da bi utješni gol za goste postigao Mustafić.

Igman i Bratstvo su u Konjicu odigrali 1:1. Domaći su vodili golom Kašića, da bi gosti izjednačili u nastavku preko Bajića.

Goražde - Novi Travnik 5:0 (Gluhačević, Huseinspahić, Barugdžija (ag), Mirković, Kapetan)

FK Goražde: Radović, Gluhačević, Ćulov, Dučić, Korda, Korjenić, Huseinspahić, Blagojević, Danilović, Kapetan, Mirković.

NK Novi Travnik: Poračanin, OMerbegović, Baručija, Turić, Petak, Hota, Lucić, Silajdžija, Opardija, Velić, Buljubašić.

Orašje - Čapljina 3:1 (Mikić, Prgić, Poturalić/Mustafić)

HNK Orašje: Živković, Poturalić, Radulović, Šabić, Brčkalić, Mikić, Matolić, Gajčević, Prgić, Fačić, Lugavić.

HNK Čapljina: Stevanović, Novaković, Šutalo, Dalmatin, Jazvin, Pervan, Mustafić, Omanović, Cvitković, Albijanić, Bondža.

Igman - Bratstvo 1:1 (Kašić/Bajić)

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

FK Igman: Ćeman, Savinović, Smajić, Žerić, Kašić, Carvalho, Šehić, Tatar, Lukomirak, Sulić, Pendek,

NK Bratstvo: Divković, Kahrimanović, Buljić, Šuša, Mousa, Ćosić, Jaganjac, Helić, Salkić, Bajić, Stojanov.