Minimalna pobjeda Jedinstva, Rudar i Orašje slavili u gostima

Prva liga FBiH, 20. kolo

A. Čaušević

U 20. kolu Prve lige FBiH je Jedinstvo je stiglo do novog trijumfa dok su Rudar i Orašje upisali gostujuće trijumfe.

Bišćani su s minimalnih 1:0 pobijedili Slaven. Mreža gostiju iz Živinica se jedini put zatresla u u 56. minuti kada je pogodio Bijedić.

Odličan meč na stadionu Bjelave odigrali su Čapljina i Rudar. Meč je završen  pobjedom gostiju 2:4.

Domaći su poveli u 14. minuti preko Hasinovića, da bi u 35. minuti izjednačio Subašić. Do kraja prvog poluvremena gosti su realizovali preokret preko Mušije.

Hasinović je u 55. minuti svojim drugim golom na utakmici donio poravnjanje Čapljini, da bi u finišu meča za pobjedu gostiju pogodili F. Kovač iz penala te Šubo za konačnih 2:4

Utakmica između Bosne i Orašja je odlučena u samom finišu meča. Gol vrijedan tri boda i pobjedu gostiju postigao je Poturalić.

Jedinstvo - Slaven 1:0 (Bijedić)

NK Jedinstvo: Karavdić, Jašarević, Zuko, Nuspahi, Kremenović, Jahić, Bijedić, Hodžić, Remić, Đanan, Tahirović.

NK Slaven: Brezičanin, Todorović, Numanović, Omerkić, Salihović, Islamović, Musić, Salihović, Gogić, Ibrahimović, Hodžić.

Čapljina - Rudar Kakanj 2:4 (Hasinović 2x/ Subašić, Mušija, F. Kovač(p), Šubo)

HNK Čapljina: Šutalo, Jović, Dalmatin, Bevanda, Jazvin, Pervan, Hasinović, Zubac, Mustafić, Cvitković, Crnov.

FK Rudar Kakanj: Bekan, Cana, Goralija, Filan, Hrelja, Subašić, Kovač Musić, Čizmić, Kovač, Mušija.

Bosna Visoko - Orašje 0:1 (Poturalić)

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

NK Bosna: Sujić, Alić, Džafić, Velić, Muharemović, Pandžić, Jusić, Bešić, Čomaga, Cibra,

HNK Orašje: Živković, Poturalić, Šabić, Brčkalić, Mikić, Matolić, Marković, Gajčević, Prgić, Fačić, Lugavić.

Zaprati NK Jedinstvo, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: