Jagielka je bio strijelac jedinog gola u 10. minuti

Topnici prekinuli niz od šest utakmica bez poraza u Premier ligi

Everton na Goodisonu srušio Arsenal, Kolašinac odigrao samo prvo poluvrijeme

S. Pašalić, foto: EPA

Everton je u 33. kolu engleske Premier lige na Goodisonu ugostio ekipu Arsenala i upisao pobjedu rezultatom 1:0.

Ekipa Evertona je od samog početka bolje krenula u ovu utakmicu, a u 10. minuti domaći su stigli i do vodstva nakon što se Phil Jagielka nakon gužve ispred gola Arsenala snašao i pogodio za 1:0.

Bio je ovo i rezultat prvog poluvremena, a već na poluvremenu su u svlačionici ostali Kolašinac i Elneny, a u igru su ušli Aubameyang i Ramsey.

Ove izmjene nisu urodile plodom, te je Everton i dalje bio bolja ekipa i stvorio nekoliko prilika kojima je mogao i potvrditi pobjedu.

Ipak, do kraja se rezultat nije mijenjao pa je Everton upisao minimalnu pobjedu rezultatom 1:0.

Arsenal je nakon ovog poraza ostao na 4. mjestu sa 63 boda, dok je Everton na 9. mjestu sa 46 bodova.