Pred mečeve protiv Finske i Italije
Pomjerena sjednica na kojoj se odlučuje o sudbini Miralema Pjanića za kvalifikacije! · Saznajemo
Reprezentaciju Bosne i Hercegovine početkom juna očekuju dvije nove utakmice u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.
Zmajevi su prošlog mjeseca odigrali dvije utakmice na domaćem terenu protiv Armenije i Grčke, te imamo trenutno četiri osvojena boda. Izabranici Roberta Prosinečkog u prvom meču su pobijedili Armeniju s 2:1, dok je protiv Grčke rezultat bio 2:2.
Bh. reprezentacija je bila veoma blizu da upiše pobjedu u Zenici protiv Grčke jer smo nakon 15 minuta utakmice vodili sa 2:0, ali su Grci u drugom poluvremenu došli do 2:2 i osvojili bod.
Situaciju u ovom meču otežao je Miralem Pjanić koji je zaradio direktan crveni karton zbog prekršaja nad igračem Grčke zbog čega još uvijek strepimo zbog toga jer se ne zna koliko će bh. veznjak biti suspendovan.
Disciplinska komisija UEFA-e ovu odluku trebala je donijeti 12. aprila, ali kako saznaje SportSport.ba ova sjednica pomjerena je za 25. april kada će se znati koliko će Pjanić propustiti utakmica.
Sigurno je da će zbog direktnog crvenog kartona Pjanić propustiti gostovanje u Finskoj koje je na rasporedu 8. juna, dok tri dana kasnije u Torinu igramo protiv Italije.
Da li će Pjanić moći igrati protiv Italije ili će dobiti još koju utakmicu kazne saznat će se 25. aprila kada zasjeda Disciplinska komisija Evropske fudbalske federacije.
Prema UEFA-inim pravilima Pjanića očekuje minimalno jedan meč suspenzije kao što je navedeno u članu 52.01 pravilnika.
Hoće li 29-godišnjak pauzirati i drugi meč ovisit će od izvještaja sudije Makkeliea jer disciplinska komisija UEFA-e u slučaju oštrijeg prekršaja ili procjene da se protivnik htio povrijediti ima pravo odrediti dužu suspenziju.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Oproštajan intervju od Reala
Modrić za kraj otkrio istinu koju je u sebi godinama nosio: "Sad to mogu reći"
Simanić se osjeća izdanim
Srbija je večeras izdala i ponizila svog junaka: "Ja vama slavu i radost, vi meni žalost"
Turci donijeli veliku vijest
Jose Mourinho zapečatio sudbinu Dominiku Livakoviću?! "Nećeš braniti zato što si..."
Rossonerima baš sada treba