Edin Džeko u duelu sa reprezentativnim kolegom Ervinom Zukanovićem (Foto: EPA)

Džeko upisao asistenciju

Ludilo u posljednjim sekundama: Genoa izjednačila, pa promašila penal u nadoknadi protiv Rome

Roma je u 35. kolu Serije A remizirala kao gost kod Genoe (1:1) i na taj način je otežala borbu za Ligu prvaka.

Sjajan meč viđen je na Luigi Ferrarisu. Bila je to itekako bitna utakmice za obje ekipe, a na kraju nije bilo pobjednika u jednom sjajnom duelu.

Genoa je igrala sjajno prvo poluvrijeme. Imali su veliki broj sjajnih šansi, ali gol jednostavno nije htio.

Također, i Roma je sa druge strane propustila nekoliko dobrih prilika. Edin Džeko je pravio velike probleme protivničkoj odbrani, ali njegove asistencije i dobre lopte igrači Rome nisu koristili.

Na odmor se otišlo rezultatom 0:0, a u nastavku smo vidjeli po jedan gol na obje strane.

Prvi gol postignut je u 82. minuti. Edin Džeko je fantastično prebacio loptu na drugu stativu do Stephana El Shaarawyja, a ovaj pogađa za vodstvo Rome od 0:1.

Ipak, u nadoknadi meča Genoa je izjednačila. Cristian Romero je pogodio za 1:1, ali to nije bilo sve u ovom meču.

Dosuđen je penal u petoj minuti nadoknade, ali je Sanabria promašio penal, odnosno Mirante je sjajno odbranio.