Posljednje kolo

Luda noć u Seriji A: Atalanta i Inter u Ligi prvaka!

Posljednje kolo italijanske Serije A donijelo je zaista nevjerovatna uzbuđenja.

Atalanta, Inter i Milan su vodili borbu za plasman u Ligu prvaka, a na kraju će tamo igrati Atalanta i Inter.

Tim iz Bergama je do najvećeg uspjeha u historiji stigao pobjedom nad Sassuolom od 3:1.

Loše je krenulo za Atalantu. Berardi je u 19. minuti postigao gol za 0:1, ali je veoma brzo Zapata pogodio za 1:1 što je bio rezultat poluvremena.

Ostao je Sassuolo potom bez Berardija koji je isključen u nadoknadi, a u nastavku je igrača više Atalanta iskoristila i golovima Gomeza i Pašalića je došla do pobjede od 3:1 i plasmana u Ligu prvaka.

Inter je savladao Empoli sa 2:1 i završio je ispred Milana na četvrtom mjestu.

Mučio se dugo Inter, poveli su sa 1:0 u 51. minuti, Icardi je potom promašio penal, a kazna je stigla u 76. minuti kada je Traore pogodio za 1:1.

Junak je međutim Radja Nainggolan. Pogodio je u 81. minuti za 2:1 i trijumf Intera. Empoli je ispao iz Serije A.

Tako je bila uzaludna pobjeda i Milanu na gostovanju kod SPAL-a od 2:3 i Rossonere nećemo gledati u Ligi prvaka.

Roma je na oproštaju Daniele De Rossija savladala Parmu sa 2:1, a u ovom susretu je Edin Džeko odigrao sat vremena.