Kup FBiH, 2. kolo

Radnik na krilima Podruga i Buljubašića do pobjede u Konjicu

Danas je na Gradskom stadionu u Konjicu odigran meč 2. kola Kupa FBiH između Igmana i hadžićkog Radnika.

Gosti iz Hadžića su bili bolji i slavili rezultatom 1:3. Na taj način je Radnik stigao do plasmana u Kup BiH.

Prvo poluvrijeme u Konjicu je završeno rezultatom 0:0, da bi Radnik u nastavku za kratko vrijeme stigao do visoke prednosti.

Meldin Podrug je u 56. minuti pogodio za 0:1, da bi isti igrač samo dvije minute kasnije povisio na 0:2.

Nije se dugo čekalo ni na treći gol gostiju. Igrala se 62. minuta kada je Ahmed Buljubašić pogodio za 0:3. Inače, Buljubašić je u igru ušao u drugom poluvremenu, a golom je potvrdio svoju dobru formu.

Minut kasnije Igman je uspio smanjiti na 1:3 preko Muhameda Omanovića, ali to je bilo sve što su Konjičani uradili.

Do kraja je ostalo 1:3 i Radnik je proslavio plasman u Kup BiH.