Kup BiH, 1/16 finala Kupa BiH

Rudar ubjedljiv protiv Čelika, preokret Mladosti u Bihaću

U okviru 1/16 finala Kupa BiH odigran je komšijski derbi. Rudar iz Kaknja je ugostio Čelik, a ova utakmica je završena rezultatom 3:0 u korist domaćih.

Čelik je bolje otvorio susret, ali je i Rudar imao dobru šansu preko Kovača.

Mirza Kovač je nešto kasnije, u 30. minuti bio precizan i doveo svoju ekipu u vodstvo od 1:0.

Pokušavali su gosti stići do poravnanja, ali se na odmor otišlo rezultatom 1:0.

Možda se očekivala ofanziva Čelika u nastavku, ali je do golova stigao Rudar.

Na 2:0 je u 53. minuti povisio Ajanović, da bi konačnih 3:0 u samom finišu postavio mladi Adi Bešić.

Tako je Rudar stigao do ubjedljive pobjede i prolaza u osminu finala Kupa BiH.

FK Rudar - NK Čelik 3:0

FK Rudar Kakanj: Bekan, Goralija, Hrelja, Kovač, Kobilica, Ajanović, Sivac, Musić, Kovač, Čulov, Popović.

NK Čelik: Nurković, Musić, Brekalo, Resić, Dedić, Grahovac, Baban, Aganspahić, Isić, Leon, Raguž.

NK Jedinstvo je Pod Borićima ugostilo ekipu Mladosti iz Doboja kod Kaknja u meču 1/16 finala Kupa BiH. Gosti su na kraju slavili sa 1:2.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali tek što je počelo drugo, u 48. minuti Jedinstvo stiže do vodstva preko Remića.

Ipak, u finišu utakmice Mladost stiže do preokreta i plasmana u osminu finala Kupa BiH.

Prvo je u 76. minuti Vazda poravnao na 1:1, da bi pobjedu svom timu donio Dragutinović u 81. minuti.

NK Jedinstvo - FK Mladost 1:2

Potražite više informacija na temu Kup BiH:

NK Jedinstvo: Rahimić, Jašarević, Mujagić, Nuspahić, Olić, Šarenac, Cibra, Kladar, Nuhanović, Ibrišimović, Remić.

FK Mladost: Velić, Yamac, Hrustanović, Vazda, Duraković, Biber, Čago, Mušija, Goralija, Husić, Mujarić.