Aguero ima ugovor sa Građanima do 2021. godine

City u potrazi za nasljednikom sjajnog Argentinca

Guardiola pronašao zamjenu za Aguera, ali mora izdvojiti ogromnu sumu

Sergio Aguero je još 2011. godine stigao u Manchester City iz Atletico Madrida.

Građani su platili 40 miliona eura španskom klubu za Argentinca koji je od tada odigrao 347 utakmica i postigao je čak 239 golova, a prošle sezone ih je postigao 32.

Aguero je i ove sezone sjajno krenuo i u 9 utakmica postigao 8 golova, ali City je svjestan da će jednom ostati bez njega i već razmišlja o njegovim nasljednicima.

Tako je 22-godišnji napadač Intera, Lautaro Martinez na meti Cityja. Argentinac igra odlično ove sezone iako je postigao samo 3 gola, a na meti je i Barcelone.

Aguero će narednog ljeta napuniti 32 godine i klub sa Etihada želi dovesti nekog mlađeg, a Martinez je čini se idealno rješenje.

Potražite više informacija na temu Premier league:

Martinez u ugovoru ima otkupnu klauzulu od 111 miliona eura, ali trenutno traju pregovori oko novog ugovora sa Interom, pa bi ona mogla biti još veća.

Oglasi

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.