Već je naučio italijanski
Mnogima trebaju godine, a Lukakuu su trebala samo tri mjeseca
Romelu Lukaku se fantastično prilagodio u novoj sredini.
Belgijski napadač je minulog ljeta iz Manchester Uniteda prešao u Inter i čini se da je to bio pun pogodak i za njega, ali i za njegov novi klub.
Lukaku je jučer protiv Sassuola u 4:3 pobjedi Intera postigao dva gola i u Seriji A je na pet pogodaka te te je prvi strijelac Nerazzurra.
Lukaku se sjajno prilagodio u taktičke zamisli Antonija Contea, ali i u kompletnu novu sredinu. Uspio je za samo tri mjeseca naučiti italijanski jezik, pa je tako na italijanskom govorio nakon trijumfa nad Sassuolom.
Iako je odrastao u Belgiji, a većinu života proveo u Engelskoj, Lukakuu je trebalo samo tri mjeseca da savlada i italijanski jezik, dok nekima to ne polazi za rukom ni nakon godina življenja u stranoj zemlji.
Promo
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Mijenja stručni štab
Milijarder iz HNK Rijeka već je prvim potezom odlučio uzdrmati hrvatski fudbal
Specijalni pred novom avanturom
Mourinho prodao čast zbog novca, izbor novog kluba sve govori: "Bijedniče, zar ćeš tamo otići?"
Orlovi došli do velika tri boda
Srbi pobijedili u Rigi, ali ostali u nevjerici zbog onog što su vidjeli: "Ovo je skandalozno" · Udarna vijest
Srbija sutra igra protiv Latvije