Domaće je do pobjede vodio Gorad Ristović koji je postigao devet golova, a kod gostiju je bio najbolji Smajić sa deset postignutih golova.

Premijer liga BiH

Lokomotiva sigurna na domaćem terenu protiv Konjuha

Esmer Oštraković

Rukometaši Lokomotive ostvarili su pobjedu na domaćem terenu protiv ekipe Konjuha iz Živinica rezultatom 35:33.

Domaći su bolje otvorili utakmicu, ali gosti preokreću stvari i imali su vodstvo sve do završnice prvog poluvremena. Ipak na odmor se otišlo pri vodstvu domaćina od 18:17.

Na startu drugog poluvremena Lokomotiva igra sjajnu odbranu, te odlaze na sedam golova prednosti, a na kraju je to bilo dovoljno za pobjedu.

Konjuh je njihovu prednost uspio smanjiti, ali samo na dva razlike, te su na kraju poraženi sa 35:33.