Chiellini priznao: Navijao sam za Milan

Edmir Škorić

Iako je godinama jedan od ključnih igrača Juventusa, Giorgio Chiellini ne krije da je nekoć navijao za Milan.

Chiellini je u ponedjeljak popodne razgovarao s mlađim članovima Juventusa na Allianz stadionu i odgovarao je na razna pitanja.

Tako je neke zanimalo ko su najbolji igrači protiv kojih je ovaj stoper igrao, a odgovor je: "Osim Ronalda i Messija, dvojice izvanzemaljaca, uvijek naglasim i Zlatana Ibrahimovića. Bio je fizički dominantan, imao je tehniku, osobnost... Imao sam tu sreću da igram i s njim, ali i protiv njega".

Onda je priznao da je, iako već 15 godina igra za Juve, najprije bio navijač rivala iz Milana.

"Nažalost, bio sam navjač Milana, ali sam s vremenom bio sve pametniji. Maldini je bio moj omiljeni igrač. Imao sam brata blizanca koji je navijao za Juve. Bio sam protiv njega, a zamislite kako je bio sretan kada sam potpisao za Juve. Zaljubio sam se u Juve čim sam došao ovdje, a sada je teško naći većeg navijača Juventusa od mene", dodao je.

Majstor odbrane je mladima podijelio neke svoje tajne.

"Morate pronaći to zadovoljstvo u zaustavljanju protivnika. Emoje koje drugi pronađu u golovima, morate da ih osjetite dok zaustavljate protivničke napade. Ako pronađete te emocije onda možete postati sjajan defanzivac".

Dvije igre koje nikada neće zaboraviti?

Potražite više informacija na temu Serie A:

"Moj prvi meč jer će uvijek biti moj prvi. Bilo je protiv Messine i pobijedili smo s 3:0 u oktobru 2005. godine, a druga je bila ona noć u Trstu protiv Cagliarija kada smo se borili za Scudetto. Bilo je to previše emocija i ta noć ostaje urezana u mom sjećanju".

Chiellini je trenutno povrijeđen, a očekuje se da na terenima ponovo bude na proljeće 2020. godine.

Promo

Oglasi

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.