Zlatna lopta za 2019. godinu bit će dodijeljena 2. decembra.
Leo Messi i Cristiano Ronaldo će i ove godine biti među prvim kandidatima za osvajanje ove prestižne nagrade, a Eden Hazard smatra kako najbolji treba biti neko od igrača Liverpoola.
"Ja bih je dao nekom od igrača Livepooola" rekao je Hazard za Le Parisien te dodao: "Mane, Salah ili Van Dijk je zaslužuju".
"Da je Mane bio prvak Afrike sa Senegalom onda ne bi bilo dileme. Bilo bi lijepo da je on dobije".
"Ili Momom (Salah), koji je jedan od mojih prijatelja. To bi bilo dobro za afrički i engleski fudbal."
Salah, Mane i Van Dijk su s Liverpoolom prošle sezone pokorili Evropu, a u ovoj su na pravom putu da na Anfield nakon 30 godina donesu titulu prvaka Engleske.
Promo
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Šok za sve ljubitelja borilačkih sportova
Bokserska legenda pronađena mrtva
Podrška za nesretni narod
Ogromna palestinska zastava na utakmici Lige prvaka i dirljiva poruka
Pobjeda Liverpoola, a Kerkez u glavnoj ulozi
Slika poniženog Srbina obilazi svijet: "Znaš li ti sine u kakav si klub došao?"
Upisali ubjedlji poraz
Srbija "razbijena" na otvaranju Svjetskog prvenstva i to od autsajdera!
Skromni dečko šuti i radi
"Emirov mali" ispisao historiju Barcelone - S Balkana je lansirano još jedno sportsko čudo!
Bh. sudija na udaru Francuza