(Foto: EPA)

Lyon ih pregazio

Haris Duljević s klupe odgledao katastrofu Nimesa

Lyon je kao gost u 17. kolu Ligue 1 savladao ekipu Nimesa rezultatom 0:4.

Tim Rudija Garcije jednostavno je morao ići na pobjedu u ovom meču, a na kraju su do nje i došli uz veliku pomoć domaćih fudbalera.

Nimes je već nakon pet minuta igre ostao sa igračem manje. Zbog oštrog starta isključen je Valls, a zatim u 16. minuti domaći prave i penal, kojeg u vodstvo Lyona od 0:1 pretvara Memphis Depay.

U 40. minuti van terena je zbog drugog žutog kartona u dvije minute morao Paquiez, a veliku prednost je Lyon iskoristio u nastavku meča.

Depay je u 64. minuti pogodio za 0:2, a zatim su još pogađali Aouar i Andersen za konačan rezultat meča od 0:4.

Haris Duljević nije ulazio u igru kod domaćeg tima koji je zakovan za dno tabele.