Foto - EPA

Sjajna partija Dijamanta

Džeko nije zabio, ali je režirao preokret Rome

Roma je u 16. kolu italijanske Serije A uz dosta muke savladala SPAL na Olimpicu rezultatom 3:1.

SPAL je odigrao hrabru utakmicu. Na otvaranju su imali dva odlična pokušaja, nakon čega je ipak Roma preuzela terensku nadmoć.

Ipak, mnogobrojni pokušaji Vučice nisu urodili plodom, da bi zatim u finišu prvog poluvremena uslijedio hladan tuš.

Kolarov je reagovao katastrofalno i skrivio je penal, kojeg Petagna pogađa za prednost SPAL-a nakon prvog dijela od 0:1.

Roma je međutim uspjela da dođe do preokreta i pobjede u nastavku.

Domaći tim je do izjednačenja stigao u 53. minuti. Nakon šuta Pellegrinija autogol postiže Nenad Tomović za 1:1.

U 66. minuti Edin Džeko je na sceni. Dijamant je izborio penal iz kojeg je Perotti pogodio za preokret i vodstvo od 2:1.

Tačku na ovaj meč stavio je Henrikh Mkhitaryan koji je odmah po ulasku u igru u 83. minuti pogodio za 3:1.

Edin Džeko je odigrao 88 minuta ovog meča, a bio je zaista odličan. Ispraćen je ovacijama po izlasku iz igre.