Nije bilo mjesta u Dortmundu

Borussia potvrdila: Julian Weigl za 20 miliona eura napustio klub

Edmir Škorić

Julian Weigl nastavlja karijeru u Portugalu, pošto ga je Borussia prodala Benfici za 20 miliona eura.

S obzirom da mu nije bio ponuđen novi ugovor, bilo je jasno da će Weigl ove zime napustiti njemačku momčad, a na kraju je Benfica bila najkonkretnija, pa je dovela veznjaka.

Pored Benfice, interes za Weigla su ranije pokazali Inter i Hertha, a na kraju je i sam igrač odlučio da se preseli u Lisabon.

Weigl je 2015. godine stigao u Borussiju Dortmund i od tada je upisao 174 nastupa za ovaj tim i postigao je 4 gola.

"Julian nam se javio s tom željom da ode u Benficu, a mi smo se složili - također zbog njegovih usluga klubu", rekao je sportski direktor Michael Zorc, dodavši:

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

"Želimo mu sve najbolje u budućnosti".

"Želio bih se zahvaliti svojim suigračima, osoblju BVB-a i svim navijačima ovog sjajnog kluba na sjajnom periodui i uvijek ću Borussiju Dortmund imati u srcu", kazao je 24-godišnjak u oproštaju od Borussije.

Oglasi

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.