Michael Santos se našao u problemima

Nakon sinoćnje utakmice: Fudbaler Kopenhagena optužen za napad na policajca

Sinoć je Kopenhagen uspio eliminisati Celtic, pošto je u revanš meču 1/16 finala Lige Evrope slavio rezultatom 1:3.

Prvi meč u Danskoj je završen rezultatom 1:1, da bi sinoć Kopenhagen slavio sa 1:3 na Celtic Parku.

Poveli su gosti u 51. minuti preko Michaela Santosa, da bi Edouard u 83. minuti poravnao na 1:1 sa bijele tačke.

Međutim, samo dvije minute kasnije Biel pogađa za 1:2 i veliko slavlje igrača i navijača Kopenhagena na Celtic Parku.

Upravo tada se strijelac prvog gola Michael Santos upleo u probleme.

Naime, policajci pored terena su pokušali onemogućiti kontakt između gostujućih igrača i navijača, prilikom slavlja, a upravo tada je, prema prijavi, Michael Santos toliko jako odgurnuo jednog škotskog policajca da je ovaj završio na zemlji.

Škotske vlasti su odlučile da postoji dovoljno elemanta da se Santos optuži za napad na policajca. I jedan od Kopenhagenovih "redara" je optužen zbog iste stvari.

"Dva muškarca, starosti 26 i 42 godine, su optužena u vezi sa navodnim napadom koji se desio sinoć na Celtic Parku", poručili su iz policije, prenosi STV NEWS.