Norvežanin Martin Odegaard najvjerovatnije se vraća na Santiago Bernabeu.
Odegaard je pod ugovorom sa Realom od 2015. godine kada je stigao kao klinac iz Stromsgodseta za četiri miliona eura. Većinu dosadašnjeg vremena je proveo na posudbi, međutim kako je ove sezone pružao dobre partije za Real Sociedad, sve se više govori o povratku u Madrid.
Mediji u Španiji pišu kako je Zinedine Zidane spreman dati Odegaardu mjesto u ekipi za nadolazeću sezonu, a da je spreman za to smatra i Rus Leonid Slutski koji ga je trenirao u Vitesseu i Heerenveenu.
"Siguran sam da je Martin već sada spreman da igra za Real Madrid. Vrhunski je igrač. Spreman je boriti se za mjesto u bilo kojem timu na svijetu", izjavio je Slutski za Marcu, pa potom dodao:
"On je vrlo jak na psihološkoj razini. Ima veliko samopoouzdanje. Brine se o sebi, veliku brigu vodi i o ishrani. Hiperprofesionalac. Skoro kao robot. Nikada nisam vidio takvo nešto", ističe Slutski.
Do prekida sezone Odegaard je za Real Sociedad zabio sedam pogodaka i pritom osam puta asistirao.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Onda je shvatila da nije realno
Novak se odmara u Crnoj Gori, pa došla i slavna teniserka: “Željela sam ga za muža”
Kakve riječi teniske ikone
Vučić je čuo, Srbija je čula: Novak Đoković iz Londona poslao poruku za sva vremena!
Čeka nas dosta uzbuđenja