Ono što je ranije najavljivano, sada je i potvrđeno.
UFC se vraća početkom maja, to je potvrdio prvi čovjek organizacije Dana White.
Prvi eventu, UFC 249, bit će održan 9. maja u Jacksonvilleu (savezna država Florida). Poslije toga bit će održana još dva eventa, oba na Floridi i to 13. i 16. maja.
White je također potvrdio kako su vlasti Floride dale potpunu dozvolu za održavanje ovih manifestacija.
Dakle, UFC 249 će konačno biti održan nakon što mu je prvobitni termin trebao biti 18. april. Na istom glavna borba večeri bit će ona između Tonyja Fergusona i Justina Gaethjea. Pažnju će također privući i teškaški obračun između Francisa Ngannoua i Jairzinha Rozenstruika.
Ranije je bilo dogovoreno da će glavna borba večeri na tom eventu biti ona između Fergusona i Khabiba Nurmagomedova, ali ruski borac je zaglavio u rodnoj zemlji i zbog zatvorenih granica ne može doći u Sjedinjene Američke Države.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Nije se dugo čekalo na reakciju
Ponižen je! Vučić poslao nikad žešču prijetnju čuvenom srpskom košarkašu: "U roku od sat mogu da..."
Kakve riječi teniske ikone