Primera Division

Barcelona pred odbranom naslova

Teme:

Kolo prije kraja Barcelona se nalazi pred odbranom naslova. Barcelona je večeras slavila sa 3:2 u Sevilli, dok je Real Madrid sa visokih 5:1 slavio protiv Athletica.

Barcelona je već nakon pet minuta golom Lionela Messija vodila sa 1:0, a nakon pola sata golom Bojana Krkića katalonski sastav je imao dva gola prednosti i sve je izgledalo jasno. Kada je Pedro u 62. minuti postigao treći pogodak, a Konko kod Seville isključen, svi su pomislili kako je kraj priče i da je Barcelona već prvak.

Ipak, domaći igrači se nisu predavali. Frederic Kanoute je u 68. minuti smanjio na 3:1, a samo tri minute kasnije Luis Fabiano smanjuje na 3:2 i potpuno vraća Sevillu u igru. Ipak, igrač viče je bio velika prevaga na strani Barcelone koja je izdržala do kraja i došla korak od odbrane naslova.

Real Madrid je upisao sigurnu pobjedu i osluškivao je rezultat iz Seville. Cristiano Ronaldo je u 22. minuti iz penala doveo Real u vodstvo, a Manuel Yeste u 40. minuti poravnava. U drugom poluvremenu je madridski sastav zaigrao bolje i potopio goste iz Bilbaoa. Higuain je u 77. minuti doveo Real u vodstvo, a samo dvije minute kasnije Ramos pogada za 3:1.

Dvije minute kasnije Karim Benzema nakon dugo vremena postiđe pogodak i dovodi Real u vodstvo od 4:1. Dvije minute prije kraja utakmice Marcelo je postavio konašnih 5:1 za Real Madrid.

U gradskom derbiju Villarreal je sa 2:0 bio bolji od Valencije. Sve je bilo gotovo u prvih dvadeset minuta kada su Rossi i Llorente donijeli pobjedu domaćem sastavu. Mallorca je poražena sa 1:0 kod Deportiva i ostavila je Sevillu u igri za Ligu prvaka, dok je Espanyol sa 2:1 bio bolji od Osasune. Almeria je odigrala 2:2 na Tenerifama i Tenerife se jednom nogom nalaze u Segundi. Sporting je sa minimalnih 1:0 bio bolji od madridskog Atletica i došao je vrlo blizu opstanka.

Valladolid je nakon prvog poluvremena imao gol zaostatka protiv Racinga, ali su u drugom poluvremenu golovima Baraje i Nauzeta došli do pobjede koja im daje izglede za opstanak, dok se Racing našao u veoma teškoj situaciji.

Getafe je domaćom pobjedom nad Malagom (2:1) došao blizu izlaska u Evropu, dok je nekadašnji protivnik Željezničara u Kupu UEFA ponovo na ivici ponora. Xerez je upisao pobjedu protiv Zaragoze sa 3:2, ali se Zaragoza zahvaljujući povoljnim rezultatima spasila.

U posljednjem kolu će se voditi prava borba za opstanak. Čak pet klubova se bori za opstanak, a najmanje sansi imaju posljednji Xerez i Valladolid, koji ide na noge Barceloni.

Promo

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.