Boateng i danas pamti dribling

Pet godina od čuvenog gola Messija protiv Bayerna: Volio bih vas vidjeti kako ga čuvate...

Prije tačno pet godina Lionel Messi je postigao jedan od najljepših golova u karijeri.

Argentinski velemajstor vodio je Barcelonu do pobjede nad minhenskim Bayernom od 3:0 u prvom meču polufinala Lige prvaka, a Messi je zabio dva gola.

Načeo je Bavarce pogotkom u 77. minuti, a zatim je tri minute kasnije postigao gol o kojem se i dan danas priča. Tačku na meč stavio je Neymar golom za 3:0 u 90. minuti.

Messi je kod drugog gola na tlo bacio defanzivca Bayerna Jeromea Boatenga i o ovom golu se još uvijek priča. Nedavno je njemački fudbaler svima poslao jasnu poruku.

"Iskreno, volio bih vidjeti svakog od vas kako čuvate Messija", poručio je Boateng prije nekoliko mjeseci.

Podsjetimo se remek djela fantastičnog Argentinca.