Dudek o naletu bijesa

"Gledao sam u Beniteza i razmišljao da ga udarim u lice"

Esmer Oštraković

Bivši golman Liverpoola, Jerzy Dudek, prisjetio se trenutka kada je umalo udario tadašnjeg trenera Rafu Beniteza.

Dudek, koji je bio jedan od ključnih igrača u osvajanju Lige prvaka 2005. godine, htio je udariti Beniteza jer je potpisao novog golmana, Pepea Reinu.

Nakon što je izgubio mjesto prvog golmana na Anfieldu, Dudek je čuo o interesu Kolna iz Bundeslige, ali je postao frustriran jer je transfer stopiran.

"Pepe je bio sjajan momak, ali nije mi se svidilo što ga je doveo jer sam htio da branim kako bi mogao ići na Svjetsko prvenstvo. Koln je bio zainteresovan, ali par dana prije zatvaranja transfer roka zvali su me i pitali zašto Rafa ne želi da priča sa njima. Bio sam iznenađen jer sam smatrao da je sve dogovoreno", rekao je Dudek, te je nastavio:

"Narednog dana istrčao sam nakon treninga za njim. Rekao mi je da su ponudili samo posudbu, te da sam previše važan. Onda mi je kroz glavu prošlo to da ga udarim u lice. Razmišljao sam, ako ga udarim, da će me pustiti da idem u Koln", završio je Dudek.

Oglasi

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.