Pogotkom Tolića

Lokomotiva srušila Dinamo

Lokomotiva je u 28. kolu HNL-a pobijedila Dinamo rezultatom 1:0.

U jako dobroj utakmici domaći tim je na kraju bio spretniji i došao je do tri boda pogotkom Tolića s bijele tačke u 90. minuti meča.

Dinamo je tokom većeg dijela meča bio bolji tim. Golman Lokomotive Grbić je najzaslužniji što je domaći tim imao nulu na poluvremenu (0:0), a u nastavku je i Lokomotiva uspjela stvoriti nekoliko opasnih šansi.

Dilaver je dva puta poklonio šanse domaćinu. Međutim, Livaković je skinuo dobre šanse i sačuvao je svoju mrežu.

U 87. minuti desio se ključni trenutak meča. Moro je igrao rukom u kaznenom prostoru, pregledom VAR-a je dosuđen penal, a igrač Dinama je morao pod tuš.

Odgovornost za izvođenje penala preuzeo je Tolić. Zabio je za 1:0 i pobjedu Lokomotive.

Amer Gojak i Izet Hajrović su s klupe odgledali ovaj meč.