Ako ste mislili da je publika presudni faktor zašto ekipe većinom igraju bolje na domaćem nego na gostujućem terenu, nakon statistike koju ćemo iznijeti o Manchester Cityju vjerovatno ćete promijeniti mišljenje.
Dobro je poznata činjenica da u Premiershipu, kao i u većini drugih liga, nema publike nakon restarta sezone poslije Covid 19 pauze, ali to nije teško palo igračima Manchester Cuityja.
Nakon restarta Građani su odigrali četiri utakmice na Etihadu i sve četiri dobili uz gotovo nevjerovatnu gol razliku od 17-0.
Zanimljivo, u istom trenutku, na gostujućim terenima prikazuju daleko lošiji fudbal jer su u dva meča Premiershipa upisali dva poraza uz gol razliku 1:3. Ruku na srce, jedan gostujući meč su i dobili i to onaj u FA Cupu protiv Newcastlea.
Dakle, Građanima definitivno ne nedostaju navijači i na domaćem terenu prikazuju čak i bolje partije nego kada su prisutni njihovi fanovi.
Ipak, ni tako dobro forma poslije restarta nije im pomogla da smanje razliku u odnosu na Liverpool jer još uvijek imaju minus 20 uz meč više.
Priliku za prvu gostujuću pobjedu u Premiershipu poslije restarta imat će za tri dana kada gostuju kod Brightona.
Promo
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Ni on nije mogao zadržati emocije
Region bruji o reakciji hrvatskog komentatora na pobjedu Bosne i Hercegovine: "Nikakvih, ali..."
Naredni protivnik Zmajeva
Austrija slavila protiv Kipra ali svi će pričati o kontroverznom penalu i prekidu utakmice
Press konferencija nakon utakmice u San Marinu
Barbarezu su pojedini igrači izmamili osmijeh na lice: "Neke stvari moramo ranije raditi"
Srbija sutra igra protiv Latvije