Prva liga FBiH, 4. kolo

Igman razbio Čapljinu, dramatično u Orašju

Admin Čaušević

Nakon tri remija Igman je stigao do svoje prve pobjede u novoj sezoni Prve lige FBiH.

Ekipa iz Konjica je na domaćem terenu dočekala Čapiljnu i rivala iz Hercegovine poslala kući sa tri gola u mreži.

Konačan rezultat glasio je 4:0 za Igman, a strijelci su bili Kašić već na startu meča, da bi u nastavku pogodili Šehić i Carvalho te Alešević u posljednjim minutama.

Dramatično je bilo u Orašju. TOŠK je do samog finiša meča imao prednost, ali je na kraju završeno 2:2.

TOŠK je poveo na otvaranju utakmice preko Mahmutovića koji je pogodio u 10. minuti. Labudovi sa Save su izjednačili u 37. minuti kada je iz penala pogodio Fačić.

Nije bilo promjena sve do 75. minute kada je Dizdarević ponovo doveo goste u vodstvo, a domaći do izjednačenja stižu  golom Dedića duboko u nadoknadi za konačnih 2:2.

FK Igman - HNK Čapljina 4:0 (Kašić, Šehić, Carvalho, Alešević)

FK Igman: Jamaković, Mehić, Carvalho, Kašić, Mandžuka, Savinović, Osmanović, Pendek, Džafić, Hodžurda.

HNK Čapljina: Kovač, Novaković, Nikić, Albijanić, Obradović, Zubac, Hadžikadunić, Katavić, Salčinović, Puce, Marić.

HNK Orašje - NK TOŠK 2:2 (Fačić (p), Dedić/ Mahmutović, Dizdarević)

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

HNK Orašje: Smajlović, Dedić, Brčkalić, Mikić, Matolić, Benković, Fačić, Lugavić, Simović.

NK TOŠK: Kršić, Ćubara, Kapetan, Škrijelj, Kurdić, Delić, Mahmutović, Mehić, Vulić, Dizdarević, Bibić.