Sheffield neprepoznatljiv

Dva gola na otvaranju utakmice dovoljna za pobjedu Wolverhamptona

Esmer Oštraković

Wolverhampton je ostvario pobjedu na gostovanju kod Sheffielda sa 0:2 u okviru 1. kola Premiershipa.

Utakmica je praktično riješena u prvih šest minuta, ali niko se nije mogao nadati da će se situacija razviti baš tako.

Naime, gosti su već u 3. minuti došli do vodstva od 0:1, a gol je postigao Raul Jimenez. Sheffield se nije ni oporavio od šoka, a već je bilo 0:2.

Tada je u 6. minuti gol na kraju će se ispostaviti za konačan rezultat pogodio Saiss. Wolvesi su do kraja poluvremena kontrolisali igru, ali golova nije bilo.

U drugom poluvremenu Sheffield je pokušao postići gol i napraviti utakmicu rezultatski zanimljivom, ali to im nije pošlo za rukom.

Na kraju sasvim zaslužena pobjeda Wolverhamtpona na otvaranju sezone u gostima kod Sheffielda.