Slavili na gostovanju

Hrabri Brighton nije uspio: Chelsea pobjedom ušao u novu sezonu

Esmer Oštraković

Nogometaši Chelseaja pobjedom na gostovanju kod Brightona započeli su novu sezonu u Premiershipu.

Oni su bili apsolutni favoriti na ovom susretu, ali su do pobjede došli nešto teže od očekivanog, iako to rezultat baš i ne pokazuje.

Chelsea je slavio sa 1:3, ali nije sve bilo lako. Brighton je imao dosta bolje šanse u prvom poluvremenu, ali su gosti na odmor otišli sa vodstvom od 0:1. Gol je sa bijele tačke postigao Jorginho u 23. minuti.

U drugom poluvremenu, tačnije 54. minuti, Trossard je nakon nešto slabije reakcije Kepe, donio izjednačenje Brightonu.

Samo dva minuta kasnije Chelsea je ponovo došao do vodstva. Projektil Jamesa nikako nije mogao odbraniti golman Brightona, a konačan rezultat postavio je Zouma u 66. minuti.

Do kraja utakmice obje ekipe su imale nekoliko šansi da postignu gol, ali rezultat se nije mjenjao.