Sukob Armenije i Azerbejdžana
U Armeniji proglasili ratno stanje, Henrikh Mkhitaryan traži pomoć međunarodne zajednice
Henrikh Mkhitaryan pozvao je na međunarodnu akciju koja bi pomogla da se zaustave vojne akcije u Armeniji.
Varnice koje ne prestaju u pokrajini Nagorno-Karabah ovog jutra su eskalirale i preralse u oružani sukob između Armenije i Azerbejdžana. Sve je počelo još 1988. godine željom lokalnog stanovništva da se odcijepe od Azerbejdžana i pripoje Armeniji. Armenija je u ratu započetom 1992. godine izašla kao pobjednik dvije godine kasnije, pa je preuzela kontrolu nad spornom teritorijom.
Godinama kasnije u spomenutoj pokrajini bilo je dosta tenzija, a sada je sve eskaliralo i Armenci su objavili rat Azerbejdžanu.
Napadač Rome poziva međunarodnu zajednicu da hitno ustane kako bi pomogla zaustaviti vojne akcije protiv regionalne mirovne sigurnosti.
"Probudio sam se jutros saznajući o velikom napadu azerbejdžanske vojske na Nagorno Karabah (faktički neovisnu državu naseljenu Armencima) ciljajući civilno stanovništvo u Stepanakertu i okolnim područjima", rekao je Mkhitarayn u objavi na Twitteru, dodavši:
“Imamo neotuđivo pravo živjeti u svojoj domovini bez egzistencijalne prijetnje. Naša djeca imaju pravo živjeti u miru, a ne skrivati se u skloništima. Uvijek stojim uz svoju naciju".
Promo
Oprema stigla u FK Posavina Miloševac i ŽVRK Sarajevo
Novi dresovi iz Mozzarta za nove šampion(k)e u Modriči i Sarajevu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Srbija sutra igra protiv Latvije
Piksi stao pred novinare u Rigi, jasniji nije mogao biti: "Daj Bože da ga više ne gledam do kraja"
Kakvo ludilo u Minhenu
Harry Kane obavijestio čelnike Bayerna da želi da ide, najavljen je senzacionalan transfer!
Detalj koji je čini se odlučio sve
Srbi su izgubili protiv Finske zbog onoga što se desilo na poluvremenu meča u Rigi
Traže sankcije za Italijana