Već petorica kanidata su tu
Šta je potrebno kandidatima za predsjednika Barcelone? Malo potpisa i mnogo novca
Josep Maria Bartomeu podnio je ostavku na mjesto predsjednika Barcelone.
Nakon brojnih pritisaka i prikupljenih glasova po kojim mu je izglasano nepovjerenje, Bartomeu i njegov odbor su napustili funkcije u katalonskom klubu i ubrzo će tim sa Camp Noua dobiti novog predsjednika.
Petorica kandidata za tu funkciju spoznata. To su Victor Font, Toni Freiya, Jordi Farre, Augusti Benedeto i Lluis Fernandez Ala.
Lista će ubrzo biti veća. Očekuje se da će tu biti i nekadašnji predsjednik Joan Laporta, zatim Emili Rousaud, Xavier Vilajoana i Jordi Roche.
A uslovi za prijavu su jednostavni. Da biste postali kandidat za predsjednika morate prikupiti 2257 validnih potpisa članova kluba, ali i morate dati bankovnu garanciju od 125 miliona eura.
Nije još poznato kada će izbori za predsjednika biti održani, ali i to bi se trebalo saznati veoma brzo.
Promo
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Press konferencija selektora Bosne i Hercegovine
Jasna poruka Barbareza pred Austriju: "Da razmišljam o bodu ne bih se bavio ovim poslom"
Detalj koji je čini se odlučio sve
Srbi su izgubili protiv Finske zbog onoga što se desilo na poluvremenu meča u Rigi
Danas je sve mnogo drugačije
Najteži potez karijere za Pešića, zvijezdu je zbog banane izbacio iz reprezentacije: "Krivo mi je"
Srbija sutra igra protiv Latvije
Piksi stao pred novinare u Rigi, jasniji nije mogao biti: "Daj Bože da ga više ne gledam do kraja"
Specijalni pred novom avanturom