Loša igra Topnika

Očajni Arsenal ponovo poražen: Wolverhampton slavio na Emiratesu

Esmer Oštraković

Arsenal i Wolverhampton su na Emiratesu odigrali utakmicu 10. kola Premiershipa.

Pobjedu su ostvarili gosti i to sa 1:2, a Arsenal je ovim porazom nastavio niz loših rezultata u domaćem prvenstvu.

Utakmica je krenula grozno za obje ekipe. Naime već u 5. minuti žestok sudar glavama imali su David Luiz i Raul Jimenez.

Deblji kralj izvukao je Jimenez koji je prebačen u bolnicu, a prekid je trajao skoro deset minuta.

Prvi gol na utakmici viđen je u 27. minuti kada je Neto pogodio mrežu Arsenala nakon katastrofalne reakcije odbrane Arsenala.

Samo tri minute kasnije Gabriel je vratio stvari na početak, ali je u 42. minuti Podence pogodio za novo vodstvo gostiju.

U drugom poluvremenu su obje ekipe imale nekoliko jako dobrih šansi, ali promjene rezultata nije bilo, te je Wolverhampton ostvario pobjedu.