Nestvaran meč na Olimpicu: Fonseca se spasio otkaza u posljednjim sekundama

Teme:

Roma je u 19. kolu Serije A savladala Speziju sa 4:3.

Dosta je prašine u rimskom timu bilo pred ovaj meč. Dosta se pisalo o sukobu trenera Paula Fonsece sa Edinom Džekom, pa je bh. dijamant zbog navodne povrede završio na tribinama.

Fonseci je trebala pobjeda kako bi spasio posao, a do nje je došao velikom mukom.

Španski napadač Borja Mayoral je u 17. minuti zabio za 1:0, ali neugodna Spezija se samo sedam minuta kasnije vraća preki Piccolija koji zabija za 1:1.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a Roma nakon samo deset minuta igre u nastavku postiže dva gola.

U 52. minuti Myoral je ponovo pogodio za 2:1, tri minute kasnije Karsdorp je zabio za 3:1.

Uspjela je Spezia da se ponovo vrati u meč. Farias je zabio za 3:2 u 59. minuti.

Velika greška umalo je koštala Romu. Smaling je pogriješio, a Verdi zabio za 3:3 u 90. minuti meča.

Ipak, u 92. minuti Roma zabija za pobjedu. Lorenzo Pellegrini je zabio za konačnih 4:3.