Pripremni meč

Bilbija za pobjedu Plemića protiv Olimpika

Midhat Šljivak, foto: V. Bernadić

Zrinjski je u pripremnom meču pred start nove sezone pobijedio ekipu Olimpika sa 1:0.

Uvodne minute ovog meča nisu donijele previše uzbuđenja. Olimpik je bio taj koji je prvi prijetio, ali udarci Lekanića i Bajraktarevića nisu bili precizni.

Zrinjski se probudio nakon 20-ak minuta, a u 28. minuti stvaraju prvu pravu šansu. Todorović dobro šutira, Hadžić brani.

Tri minute kasnije u šansi je Bilbija. Njegov udarac je pogodio vanjski dio mreže i to je bio i posljednji pokušaj u prvom dijelu.

Bilbija je prvi prijetio i u nastavku meča. Ponovo je neprecizan.

Nastavio je Zrinjski sa napadima koji su im se isplatili u 73. minuti meča. Horić ruši Juranovića u kaznenom prostoru, a sudija pokazuje na bijelu tačku.

Odgovornost za penal preuzima Nemanja Bilbija. Matirao je Kačavendu za prednost od 1:0.

Plemići su tri minute nakon gola imali novu dobru šansu. Filipović šutira, Kačavenda brani i na kraju je ostalo 1:0.