Foto - EPA

Siguran trijumf Cityja

Guardiola šokirao sastavom, ali Fulham je bio lagan zalogaj za Građane

Manchester City je u 28. kolu Premiershipa lagano savladao Fulham na gostovanju rezultatom 3:0.

Pep Guardiola je šokirao sve sastavom pred ovaj meč. Napravio je čak sedam izmjena u odnosu na meč sa Manchester Unitedom, ali Fulham je bio lagan zalogaj za Građane.

Prvo poluvrijeme donijelo je nekoliko šansi, ali ne i golove, no u nastavku je City lagano zabio tri gola.

Poveli su gosti u 47. minuti. Cancelo je ubacio, a John Stones zabija za 0:1.

Deset minuta kasnije Gabriel Jesus povećava prednost na 0:2, da bi već u 60. minuti sva priča bila završena kada je Sergio Aguero zabio sa penala za konačnih 0:3.

Fulham je pokušao do kraja zabiti barem jedan gol, ali nisu uspjeli i City je sa ova tri boda prišao korak bliže tituli prvaka.

Domaćim slijedi žestoka borba za ostanak do kraja sezone.