Foto - EPA

Trijumf Crvenih đavola

Sjajni Manchester United potopio Mourinha i Tottenham

Manchester United je u derbiju 31. kola engleskog Premiershipa savladao na gostovanju ekipu Tottenhama rezultatom 3:1.

Jako dobar meč viđen je u Londonu, a na kraju je Manchester United stigao do tri boda.

Igrači Uniteda su se radovali prvi. U 35. minuti Cavani je zabio, ali je VAR pokvario slavlje jer je McTomminay faulirao Sona u začetku akcije.

Samo pet minuta kasnije Tottenham je stigao do vodstva. Heung-Min Son zabija pogodak i dovodi Spurse u prednost od 1:0.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku je United mnogo opasniji i bolji tim.

Crveni đavoli su do izjednačena stigli u 57. minuti. Fred je dočekao odbijenu loptu i poslao ju je u mrežu za izjednačenje rezultata na 1:1.

Oba tima imale su šanse da postignu drugi gol, a jednu od brojnih šansi gosti iz Manchestera koriste u 79. minuti meča.

Greenwood je ubacio sa desne strane, a Edison Cavani zabija za 1:2.

Tottenham u 84. minuti propušta veliku šansu. Zatresao se okvir gola Uniteda, a Cavani je umalo pogodio vlastitu mrežu.

Na kraju je United zabio i treći gol, a zabio je Greenwood za 1:3 i gosti dolaze do tri boda koja ih ostavljaju sa kakvom-takvom nadom u borbi za titulu sa Cityjem. Građani imaju 11 bodova i utakmicu više od Crvenih đavola.